Po seminarium z Mistrzem Yangiem

Paweł Cybulski Napisał 

(4 głosów)

     Seminarium z mistrzem było bardzo udane dla wszystkich szkół YMAA. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Seminarium poprzedzone było wizytą mistrza w Katowicach - nauczana tam była forma Białego Żurawia "Shan He".

     Natomiast sem. w Krakowie poprzedzone było egzaminami wg. programu Yang's Martial Arts Association. Na Taichiquan mistrz koncentrował się na poprawności technicznej formy 112 ruchowej oraz jej zastosowaniom. Praktykowane również były pchające dłonie( Tui Shou) w ruchu - strona Jin i Yang. Mistrz Yang udzielił nam wielu cennych uwag i korekt czym zainspirował nas do dalszego treningu.

               

                                                      

   od lewej: zawansowana grupa Taichiquan Ymaa Gdynia z Mistrzem Yangiem, z Mistrzem Robertem i Prezydentem Ymaa International Nicholas.

      Natomiast Shaolin było pod okiem syna mistrza Nicholasa C. Yang - korekta wszystkich form od 1 st. do 6 st. oraz zastosowania bojowe. W drugi dzień seminarium ćwiczone były oraz rozwijane " Biały Żuraw, gołe ręce, układ podwójny- Shang Xia Zhi " podążanie, przyklejanie, łączone uderzenia.

 

     Podczas seminarium prezydent R. Wąs uzyskał od mistrza stopień mistrzowski z zakresu Shaolin Kung Fu. Jest to wielkie wydarzenie ponieważ przez 30 lat Ymaa na świecie nikomu się nie udało zagłębić tak daleko. Wielkie gratulacje!!!.

Mały fragment zastosowań formy: Qin Na na nadgarstek

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.