O nas

Yang's Martial Arts Association na świecie

Yang's Martial Arts Association jest międzynarodową organizacją propagującą chińskie sztuki walki. Organizacja ta zajmuje się czterema tradycyjnymi stylami Kung Fu: Długa Pięść Shaolin, Południowy Biały Żuraw, Taiji Chuan klasyczny styl Yang oraz medyczny i bojowy Chi Kung.

YMAA powstała w 1986 roku w Bostonie i skupia kilkadziesiąt szkół w wielu krajach świata, praktycznie na wszystkich kontynentach (obie Ameryki, Europa, Afryka Południowa i Azja, a nawet Nowa Zelandia i Sri Lanka). W Polsce istnieje 10 oddziałów tej organizacji m.in. w Trójmieście, Wrocławiu, Lublinie, Warszawie, Katowicach i Krakowie, gdzie znajduje się Kwatera Główna na Centralną i Wschodnią Europę.

Głównym, współcześnie żyjącym mistrzem szkoły jest dr Yang Jwing Ming pochodzący z Tajwanu, a mieszkający obecnie w Bostonie, gdzie siedzibę ma Kwatera Główna YMAA. Mistrz Yang jest znanym i cenionym nauczycielem i autorem wielu unikalnych książek i materiałów szkoleniowych Kung Fu, tłumaczonych na wiele języków świata. Również w Polsce w Krakowie istnieje wydawnictwo tłumaczące i wydające książki mistrza w języku polskim.

Yang's Martial Arts Association zajmuje się Kung Fu w sposób tradycyjny, koncentrując się na zachowaniu czystości i skuteczności stylu jako sztuki walki w kompletnym tego słowa znaczeniu.

 

YMAA Gdynia - historia 

Oddział Ymaa Gdynia powstał we wrześniu  1989 roku.  Po pięciu latach (1994r.) w styczniu Jarosław Koza zostaje prezydentem EEHQ zaś Gdynia staje się automatycznie  siedzibą Wschodnio Europejskiej Kwatery Głównej. Tego samego roku we wrześniu Mistrz Yang przeprowadza kilkudniowe seminarium podczas którego pan Jarosław Koza uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA. Gdynia staje się filią YMAA. Rok późnej Maciej Ciesielski (późniejszy dyrektor Ymaa Gdynia) uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA na seminarium z Yangiem we Wrocławiu. W 1998 r. Mistrz przeprowadza ponownie seminarium tym m razem w Krakowie. Pan Jarosław Koza stopień asystenta instruktora Tai Chi Chuan YMAA. Pan J. Koza ponownie został wybrany na Prezydenta EEHQ YMAA.

Rok 2004. W Gdyni odbyło się seminarium z dr Yang, Jwing-Ming'iem, w którym wzięło udział prawie 100 osób. Organizatorami seminarium byli M. Ciesielski (YMAA Gdynia) i R. Szulkowski (YMAA Sopot) a tematami seminariów Qigong Kuli Taiji, Qigong Białego Żurawia (miękki i twardy) oraz Shaolin Biały Żuraw i Pchające Dłonie Taiji. R. Wąs zdał na 10 st. Shaolin (INSTRUKTOR wg programu YMAA, dotąd tylko jedna osoba tego dokonała), M. Ciesielski i Z. Panasewicz zdali na 3 st. Taijiquan (Asystent Instruktora wg programu YMAA). Paweł Cybulski w 2012 r. uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin. Kontynuując M. Ciesielski w tym roku przekazuje szkołę P. Cybulskiemu za zgodą kwatery głównej w Krakowie oraz siedziby  Yang's Martial Arts Association w Bostonie.

Dołącz do nas

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej
lub
przyjdź od razu na trening!

511 515 438                                   taichigdynia@gmail.com

KontaktDane kontaktowe, miejsce treningów

Formularz kontaktowy

Zapraszamy na treningi

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez cały rok.

Adres

YMAA Gdynia
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6
ul. Generała Józefa Hallera 9
Gdynia

Znajdź nas